Війна, гаманці і корупція - соціолог назвала топові проблеми українців

Сьогодні українців турбують війна, зарплати і корупція. Водночас населення має низьку довіру до влади, зокрема до президента.

Про це сказала соціолог Ірина Бекешкіна.

«Три основні проблеми, які громадяни вважають топовими. Перше — це, звичайно, війна. Друге — економіка, рівень життя, зарплати, пенсії, економічне зростання. І третє — корупція», — розповіла вона в ефірі телеканалу Еспресо TV.

«Люди не довіряють суддям, лише 10% довіряють. Ще менше президентові, Верховній Раді.

Кому довіряють? 40% закордонним експертам і стільки ж антикорупційним громадським організаціям», — сказала вона.

«В кінці року корупційна система пішла у наступ, використовуючи ті можливості які в неї є. Стравлюючи органи (антикорупційні. — Gazeta.ua) між собою. Системі було би дуже вигідно, щоб антикорупційні органи з’ясовували стосунки між собою, а не з корупціонерами.

Тому багато що залежить перш за все від позиції суспільства. По-друге, давайте будемо чесними, від позиції наших закордонних партнерів», — зауважила вона.

«Протестні настрої високі в Україні всі 26 років її існування. Коли вони можуть перейти, чи ні, у вибух, залежить від політики влади. Якщо буде насильство — то це можливо. Якщо буде щось, що взагалі обурить враз великі маси суспільства — це можливо.

Упереджувальна для масових рухів обставина — немає політика, якому би люди довіряли. Який міг би вивести за собою», — сказала соціолог.

«Україна вилікувалася від багатьох хвороб, але ракова залишилася — система, яка породжує корупцію — олігархічно-кланова. Не лише економічна, але і політична», — заявила Бекешкіна.

Переломний момент відбудеться, коли громадянське суспільство саме створюватиме політичні партії, додала соціолог.

«І не 8-10 як зараз, а одну», — резюмувала Бекешкіна.