РНБО підтримала запропоноване Порошенком припинення Великого договору дружби з РФ

РНБО підтримала запропоноване Порошенком припинення Великого договору дружби з РФ

© Адміністрація Президента України

Україна повинна повідомити Росії про своє рішення до кінця вересня.

Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію президента України Петра Порошенка щодо непродовження чинності Договору про дружбу, партнерство і співробітництво з РФ на наступні 10 років. 

Про це йдеться у повідомленні прес-службі РНБО за результатами засідання 6 вересня.

Зазначимо, термін дії договору спливає 31 березня 2019 року, щоб він не подовжився автоматично, як це передбачено умовами договору, до 30 вересня українська сторона має повідомити російську про його припинення.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ підготувати необхідний пакет документів для розірвання договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією. «Нарешті ми підійшли достатньо підготовленими і юридично захищеними до припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ, який з вини Москви вже давно став анахронізмом. Вже найближчим часом чекаю від МЗС України необхідний пакет документів», — заявив Порошенко. 

Наприкінці серпня міністр закордонних справ Павло Клімкін відзвітував про те, що пакет документів готовий.

Можливе розірвання двостороннього договору прокоментував глава комітету так званої «Держдуми» у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков. «Особливого сенсу цей договір вже не несе. Наслідків ніяких особливих реальних практичних не буде. З іншого боку, морально-політичних не буде зобов'язань у Росії здійснювати ті або інші угоди», — сказав він.