"Русcкий мир" зазнав удару

Рішення Вселенського патріархату про підтримку автокефалії Української православної церкви — удар по «русскому миру». Про це сказав політолог Вадим Карасьов в ефірі одного з телеканалів.

«Сьогодні багато країн мають помісну церкву — Болгарія, Румунія, Естонія. Україна отримала таку можливість теж. Націоналізувала православ’я. Багато країн йшли шляхом націоналізації релігії. Починаючи з англіканської церкви при королі Генріху VII і закінчуючи сьогоднішньою подією.

Це удар по «русскому миру». Українська православна церква Московського патріархату або долучиться до об’єднавчого процесу всіх православних церков, або через деякий час стане міноритарною православною церквою в Україні», — сказав він.

Церква відокремлена від держави. Але, насправді, це ключовий інститут суспільства, зауважив експерт.

«Є ще духовна влада. Наприклад, Франція є католицькою державою. Так, там церква не адмініструє. Але вона впливає на вірян. А віряни можуть впливати на політику, політичні партії. А скільки у Європі християнських партій? З тими чи іншими варіаціями.

І Україна намагається створити національну православну церкву. Щоб вважатися однією із найбільших православних держав», — пояснив Карасьов.

«Це удар по «третьому Риму». І це зменшення впливу російської православної церкви на світове православ’я.

Так, ми живемо у 21 столітті. Але багато завдань національного державного будівництва ми вимушені виконувати сьогодні, які інші країни пройшли 100-200 років тому. Ну така ситуація. У нас доганяюче національно-державне будівництво. І томосом Порошенко увійде в історію і залишиться у підручниках», — сказав політолог.