Україна відірвалася від "запорєбріка" з його путінською шоблою - перший віце-спікер

Україна відірвалася від Росії та нарешті живе своїм політичним порядком денним. Про це у Facebook написала перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

«У часи журналістської юності я, зокрема, вела й російський напрям, працювала на всіх парламентських-президентських виборах у РФ. У березні 2000-го мене з оператором, єдиних із українських ЗМІ, акредитували на голосування Путіна під час президентських виборів. Він прийшов на дільницю з тодішньою дружиною та родиною Чубайсів, й я ще задала тоді питання його дружині, щось банальне, типу — чи хвилюєтеся перед тим, як увійти в статус першої леді, й чим цей ранок у родині відрізнявся від інших сніданків-збиранків. Всі українські телегрупи тоді жили в готелі «Росія», тільки там можна було перегнати з важких бетакамних касет. Й ми з оператором Володею Якименко чесно поділилися ексклюзивним нашим відео з Плюсами, Новим і СТБ. І «Інтер» мене за це навіть не вбив.

Але це я до чого веду. Тоді в українських новинах обов’язково та щодня було кілька сюжетів про РФ, ми знали всіх їхніх топ-політиків, полювали на їхні коментарі й інтерв’ю на різних міжнародних подіях, пам’ятали всіх їхніх міністрів і губернаторів, знали спікерів і глав комітетів Держдуми, а політичні вибори і політичне життя в Україні йшло за московськими лекалами, із невеличким відставанням у часі ми просто калькували їхні події, їхні результати виборів, їхні політичні тренди.

Величезне щастя, що тепер цього немає. Ми дійсно відірвалися від «запорєбріка». Й питання не лише в тому, що там вбиті всі основи демократії та немає більше парламенту та уряду, а є лише Путін і Кремль, тому немає жодного сенсу знати, хто там міністри — спікер, бо це не має жодного значення, бо всі вони призначені та за одну хвилину можуть бути зняті однією людиною.

Прості українці нарешті забувають всіх цих кіркоровбаскових

Ключове, головне інше — нам більше це нецікаво і не потрібно. Україна нарешті живе своїм політичним порядком денним. Політики, експерти, журналісти не знають імен та обличь російської політичної шобли. А прості українці нарешті забувають всіх цих кіркоровбаскових. І з фанатизмом слухають свого Винника (співи, не політичні роздуми).

Натомість, я була здивована, що вульгарна путінська пропагандистка знає всіх українських депутатів у ПАРЄ в обличчя, на ім’я — по батькові. І кажуть, ми там енний день — головні герої їхніх гебельсТБ. На Росії в кої то віки 3 дні поспіль транслюють український гімн. Та і взагалі гебельсТБ розповідає тільки про Україну. А що їм ще показувати, слів свого гімну вони не знають.

Ми точно можемо прожити без РФ

Насправді, це хороші новини. Ми точно можемо прожити без РФ. І прагнемо одного: аби Кремль відчепився від України. Росія без України — не може, бо це крах їхніх імперських амбіцій, це повний програш їхньої зовнішньої політики, це вбивство ключового міфу про «адін народ»

Ми на правильному шляху, друзі. І Україну Росія вже програла. Безповоротно», — написала Ірина Геращенко.