Президент України зустрінеться із патріархом Варфоломієм

Президент України зустрінеться із патріархом Варфоломієм

© УНІАН

Президент України Петро Порошенко 3 листопада відвідає з офіційним візитом Туреччину

Президент України Петро Порошенко зустрінеться із Вселенським патріархом Варфоломієм під час свого візиту до Туреччини.

Про це розповіла представник глави держави у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Він (Порошенко — ред) заїде до Вселенського патріарха, щоб подякувати йому за позицію щодо томосу, вже оголошену», — сказала Луценко у п'ятницю ввечері.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко 3 листопада відвідає з офіційним візитом Туреччину. Там він візьме участь в 7-му засіданні Ради стратегічної співпраці високого рівня Туреччина-Україна.

ВідеоАндрій Парубій офіційно запросив до України Вселенського патріарха Варфоломія

Зробив він це під час зустрічі з патріаршими екзархами. Саме в Раду Владики приїхали, бо звернення українського Парламенту свого часу стало приводом розпочати процес надання українській церкві автокефалії. Тепер цей процес на фінішній прямій: екзархи розповіли, що мали вже безліч зустрічей із представниками духівництва та політиками. 

Президент України зустрінеться із патріархом Варфоломієм

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату прийняв рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було прийнято рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарій. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня Російська православна церква заявила про розрив відносин з Константинопольським патріархатом.

У свою чергу предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що нова українська церква буде мати назву Українська православна церква. «Назва: «Українська православна церква» — офіційне. Друга назва — Київський патріархат», — пояснив патріарх. У той же час, на думку Філарета, чинна Українська православна церква Московського патріархату повинна змінити свою назву.