Робота МОЗ заблокована. Супрун оприлюднила пояснення юристів щодо свого відсторонення

Робота МОЗ заблокована. Супрун оприлюднила пояснення юристів щодо свого відсторонення

© УНІАН

Життєво важливі накази нема кому підписати.

Відсторонена судом від посади в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснила, що робота МОЗ через рішення суду заблокована, адже вона сама не може підписати життєво важливі накази і не має права уповноважити когось робити це.

Про це вона написала у Facebook.

Щоб «остаточно прояснити ситуацію» вона опублікувала роз’яснення юристів. Так, суд заборонив Супрун «вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень міністра» включно з уповноваженням заступників підписувати документи замість неї.

Не можуть бути виконаними повноваження:

  • Погоджувати та подавати на розгляд Кабміну розроблені центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується міністром, проекти законів, актів президента України та Кабміну
  • Видавати обов’язкові до виконання центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Міністром, накази та доручення з питань, що належать до сфери діяльності таких органів
  • Представляти МОЗ у публічно-правових відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами
  • Ухвалювати рішення щодо розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких є МОЗ
  • Давати обов’язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату МОЗ доручення
  • Підписувати накази МОЗ та інші нормативно-правові акти розроблені МОЗ України, зокрема погоджувати акти інших центральних органів виконавчої влади.

Дуже багато уваги, зокрема з боку деяких народних депутатів, привернуло питання — чи можуть заступники міністра…

Опубліковано Уляна Супрун Четвер, 7 лютого 2019 р.

Нагадаємо, від 5 лютого Уляні Супрун тимчасово заборонили виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я. Заборона діятиме до остаточного рішення суду. Водночас у соцмережах вже з’явився хештег «ПідтримуюСупрун». 

Згодом у суді пояснили, що ухвалили таке рішення у зв’язку з тим, що вона «занадто довго була виконувачем обов’язків», а також має два громадянства — українське і американське, що заборонено законом.

ВідеоВідсторонення Супрун блокує доставку необхідних ліків до медзакладів — МОЗ

Уляна Супрун терміново повертається з відрядження через рішення суду, яким її відсторонили од керівництва Міністерством охорони здоров’я. Тому на засіданні Кабміну очільниці МОЗ не було. Не прийшли і її заступники. А крісло за урядовим столом представника відомства взагалі прибрали. 

Робота МОЗ заблокована. Супрун оприлюднила пояснення юристів щодо свого відсторонення