Британський журналіст побачив прогрес в Україні і попередив про атаки Росії

Україна має стабільне макроекономічне становище, економіка та експорт зростають. Однак треба побороти корупцію. Про це сказав британський журналіст Едвард Лукас.

«Основне те, що ви співпрацюєте з МВФ, і дефолт не стався. У вас загалом стабільне макроекономічне становище, економіка та експорт зростають. Помітні деякі дивіденди угоди про асоціацію з ЄС. Однак ще багато роботи. І головним пріоритетом на міжнародній арені для української влади після виборів є те, що слід сказати ЄС, що вам потрібні більші квоти на експорт. Україна має величезний потенціал продавати більше. Ви можете вести перемовини про це жорсткіше», — сказав він в інтерв’ю «Апостроф»

«Прогрес у державному управлінні в чомусь справді вражаючий. Назву охорону здоров’я, яка раніше була надзвичайно корумпованою й неякісною, а при Уляні Супрун пережила деякі дуже важливі реформи. Тішать деякі зміни в системах освіти та транспорту, прогрес у питанні електронного урядування — наприклад, відкрита мапа Дніпра. Енергетична реформа також вражає, але теж поки ще не завершена.

Якщо врахувати, з чого ви почали — жахливого поєднання війни, фінансової та конституційної криз, за п’ять років — це досить хороший прогрес», — зауважив він.

Україна має величезний потенціал продавати більше в ЄС. Треба вести перемовини жорсткіше

Найбільша проблема стосується корупції, сказав Лукас.

«Україна досі не має кримінального правосуддя та обвинувальної системи, які б функціонували як слід та поставили багатіїв у межі закону. Це поки незавершена робота», — пояснив журналіст.

Натомість Росія буде продовжувати атаки, попередив експерт.

«Вам треба бути пильними щодо кібербезпеки. Є й інші загрози. Росія може вдатися до економічного, енергетичного ударів, збільшення військового тиску — ймовірно, в Азовському морі», — сказав Лукас.