Бойовиків "Ісламської держави" звинуватили у підготовці теракту на концерті Кіркорова

Бойовиків "Ісламської держави" звинуватили у підготовці теракту на концерті Кіркорова

Концерт відбувся в липні 2017 року в Махачкалі.

Слідче управління МВС по Дагестану звинувачує чотирьох місцевих жителів в участі об’єднані «Ісламська держава» і підготовці вибуху на концерті Філіпа Кіркорова, розповів «Інтерфакс» адвокат одного з обвинувачених Ісрафіл Гададов.

Слідство вважає винними Хідірнебі Казуєва, Габібула Халдузова, Саміра Ібрагімова і Шаміля Магомедова. Вони навесні 2017 року об’єдналися в заборонене угрупування «Ісламська держава». Троє учасників ІД, крім Магомедова, хотіли влаштувати теракт на концерті Кіркорова, використовуючи саморобні вибухові пристрої. За словами слідства, чоловіки не здійснили вибух, оскільки не змогли проникнути до залу. Його охороняла поліція.

«Минулого тижня фігурантам було оголошено про закінчення слідчих дій і висунуто звинувачення в остаточній редакції», — сказав адвокат Казуєва Ісрафіл Гададов.

Казуєва, Халдузова, Ібрагімова і Магомедова затримали восени 2017 року. Відтоді вони перебувають під арештом. Обвинувачені заперечують причетність до поставлених їм злочинів. Зокрема, організації у терористичному товаристві, підготовці теракту, створенні та участі в незаконному збройному формуванні, незаконному виготовлені вибухових речовин.

«Щодо епізоду з концертом мій підзахисний відмовився визнати провину і заявив слідству, що здійснювати терористичний акт не збирався і що його метою було вбивство Кіркорова. Крім того, Казуєв наполягає, що він та інші обвинувачені відмовилися скоїти вбивство за допомогою вибухового пристрою, оскільки зрозуміли, що буде багато жертв», — розповів Гададов.

Адвокат подав слідчим клопотання щодо перевірки відомостей, які надав обвинувачений Казуєв, і допиту осіб, яких він назвав.

За словами Гададова, раніше слідчі відмовилися порушувати кримінальну справу щодо організації теракту через відсутність доказів. На початку нинішнього року «порушив і висунув».

Офіційними коментарів  правоохоронні органи не надають, пише видання. Прес-служба Кіркорова заявила, що «цю тему артист не коментує».

Ісламська держава – невизнана мусульманська терористична держава. Припускають, що група налічує близько 10 тисяч бойовиків. Вперше угруповання взяло на себе відповідальність за підрив фугасу в іракській провінції Баакуба в травні 2007 року.  Починаючи від 2009 року, угруповання регулярно заявляє про свою відповідальність за вибухи.

Нещодавно ІД взяла на себе відповідальність за теракт у католицькому соборі на острові Джоло на Філіппінах. Тоді загинуло 40 людей, 80 отримали поранення. Острів Джоло давно тероризують бойовики «Абу Сайяфа». США і Філіппіни внесли їх у чорний список як терористичну організацію.

ВідеоБойовики "ІДІЛ" влаштували кривавий теракт в Афганістані

Напад в афганській столиці забрав життя щонайменше 25 людей, іще півсотні – поранені. Перший вибух о восьмій ранку здійснив смертник на мотоциклі. Атака сталась у районі Шаш Дарак. Там розташовані урядові будівлі та посольство США. За півгодини туди приїхали поліцейські та журналісти, саме тоді і пролунав другий вибух. Нападник прикидався телеоператором та пробрався до репортерів, у натовпі задіяв вибухівку.

Бойовиків "Ісламської держави" звинуватили у підготовці теракту на концерті Кіркорова