Поліція розслідує кримінальну справу щодо схеми підкупу виборців-пенсіонерів на Київщині - Аваков

Поліція розслідує кримінальну справу щодо схеми підкупу виборців-пенсіонерів на Київщині — Аваков

© УНІАН

Гроші на підкуп виділялися з бюджетної програми, запевняє міністр.

Поліція завела кримінальну справу і розслідує можливий підкуп виборців у Василькові Київської області з боку штабу провладного кандидата. Про це в ефірі телеканалу ICTV розповів міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, «виборча сітка» працює за наступною схемою: один із представників штабу наймає агітаторів, ті обирають сто осіб із соціально незахищених верств населення, йдуть до них і запитують, чи готові вони підтримати їхнього кандидата. Якщо так, то пропонують допомогу.

«Зі ста людей 30 каже: «Так, ми готові». Цих людей записують, йдуть до райради або соцзабезу зі списком і кажуть керівнику райради, меру виділити цим людям по тисячі гривень. Використовуючи кошти програми «Турбота», закладеної в бюджеті», – розповів Аваков.

Міністр каже, що після того, як гроші були виплачені, до виборця надходить дзвінок зі штабу з проханням стримати обіцянку і проголосувати за їхнього кандидата.

Аваков стверджує, що за допомогою цієї «виборчої сітки» намагаються купити голоси пенсіонерів Києва, Київської області та ще одного регіону, при цьому використовуючи бюджетні гроші.

Що стосується ситуації у Василькові, то, за словами міністра, поліцейські направляють повістки 2 тисячам осіб, які опинилися всередині схеми в якості покупця, того, кого купують, або посередника.

Аваков також зазначив, що у поліції є звернення щодо «виборчим сіток» чотирьох кандидатів.

Фотогалерея

Тотальний підкуп всіх всіма: кандидати в президенти закидають один одному створення виборчих "сіток" (9 фото)

«ДБР [Державне бюро розслідування] веде перевірку за Тимошенко, я в даному випадку сказав про те, що спрямоване в бік команди Порошенка, у нас є звернення за Таруті і Гриценку — по одному», – розповів міністр, зазначивши, що наявність звернення ще не означає, що злочин дійсно мав місце.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді пересварилися кандидати в президенти та їхні представники. Лідер президентської фракції Артур Герасимов звинуватив штаб Юлії Тимошенко в організації скупки голосів понад мільйона виборців. Тимошенко у відповідь продовжує звинувачувати в нечесній грі президента Порошенко.

ВідеоКандидати в президенти закидають один одному створення виборчих "сіток"

У Верховній Раді пересварились кандидати у президенти та їхні представники. Лідер президентської фракції Артур Герасимов звинуватив штаб Юлії Тимошенко в організації скуповування голосів понад мільйона виборців. Тимошенко у відповідь продовжує звинувачувати у нечесній грі президента Порошенка. 

Поліція розслідує кримінальну справу щодо схеми підкупу виборців-пенсіонерів на Київщині - Аваков