Виборчий штаб кандидата у президенти Володимира Зеленського поділений на 4 групи, які контролюють окремі напрями роботи та мають своїх лідерів. При цьому є як офіційні члени команди, так і таємні. Про це повідомляють журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Автори розслідування отримали «злив» — листування учасників команди.

«»Квартал», «Дядя», «Нижние» та «Регионы» — так описав структуру штабу Зеленського у розпал передвиборчої кампанії координатор Зе-команди Олександр Корнієнко у листуванні з виконавчим продюсером «Кварталу» Сергієм Трофімовим.

 
"Квартал", "Дядя", "Нижние", "Регионы": журналісти показали таємний штаб Зеленського5

Групою «Дядя» керує адвокат бізнесмена Ігоря Коломойського Андрій Богдан.

Самого Коломойського у команді називають «Дядя» або «Людина з Женеви».

 
"Квартал", "Дядя", "Нижние", "Регионы": журналісти показали таємний штаб Зеленського5

«Функції Богдана в штабі Зеленського виходять далеко за межі юридичного напряму. У листуваннях співробітники штабу говорять між собою, що у Богдана є відокремлений «медіа-офіс» із власним бюджетом, управлінням і повноваженнями», — йдеться у розслідуванні.

2 тижні тому журналісти зафіксували на відео, як Богдан йде на обід саме з групою медійників до кафе поряд зі штабом.

 
"Квартал", "Дядя", "Нижние", "Регионы": журналісти показали таємний штаб Зеленського5

«Поруч із адвокатом – засновник продакшну «Гуд Медіа», який займається трансляціями, зйомкою соціальної та політичної реклами Кирило Тимошенко і «кварталівець», ведучий Артем Гагарін. У листуваннях штабістів Тимошенка згадують саме як члена групи «Дядя», — сказано у програмі.

Ще одна з груп впливу у штабі – «Нижние».

«Назва групи збігається, ймовірно, з прізвищем лідера – юриста Сергія Нижнього. Нижний і його юридична компанія «Хіллмонт Партнерс» співпрацювали з «Кварталом», консультували студію щодо податків, зараз обслуговують партію. За словами штабістів, група «Нижние» — теж абсолютно окрема одиниця», — пояснюють автори.

«Я координую роботу юристів як партнер компанії, яка залучена в процес, як зовнішній консультант», — прокоментував свою роль у штабі Сергій Нижній.

 
"Квартал", "Дядя", "Нижние", "Регионы": журналісти показали таємний штаб Зеленського5

Водночас у листуванні вплив Нижнього виглядає ширшим, ніж просто юридичні консультації.

При цьому, за даними журналістів, житло, в якому мешкає нардеп і соратник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, розділили на 2 квартири, і власником однієї з них став саме Нижній.

«Нині Геращенко відкрито підтримує Володимира Зеленського. Нижній спростовує будь-який зв’язок із нардепом: «Він сусід мій, я купив квартиру, а він винаймає квартиру поруч на сходовій клітині», — кажуть розслідувачі.

Третю групу штабісти називають «Регионы».

«Лідер цієї групи – Ілля Павлюк, якого у листуваннях називають «Ілля Миколайович». За президентства Януковича Павлюк «засвітився» помічником нардепа Ігоря Калєтніка«, — розповіли у програмі.

Головна функція Павлюка – координація та фінанси регіональних представників Зе-команди. Наприклад, пошук фізичних осіб-підприємців зі стабільним доходом і без боргів для поповнення через них виборчого фонду або ж контроль на місцях.

Павлюка називають «рішалою на митниці», «посередником у митних питаннях» і навіть «королем контрабанди» у західному регіоні.

«У момент активної співпраці з митницею Павлюка її офіційно очолював Калєтнік», — розповіли автори програми.

Четверта група впливу у штабі — «Квартал».

«Її лідери – бізнес-партнери Зеленського з кіноіндустрії брати Сергій і Борис Шефіри. Проаналізувавши листування, можна припустити, що Сергій вирішує фінансові питання», — йдеться у публікації.

 
"Квартал", "Дядя", "Нижние", "Регионы": журналісти показали таємний штаб Зеленського5

Усі групи впливу не особливо ладнають між собою та не деякі з них не вірять у плідну співпрацю у випадку, якщо Зеленський стане президентом.