Дострокові вибори будуть. Набув чинності указ про розпуск Ради

Указ президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року в четвер, 23 травня, опубліковано в урядовому виданні «Урядовий кур’єр».

Таким чином, цей указ набув чинності. Зеленський також доручив Кабінету міністрів забезпечити фінансування позачергових парламентських виборів.

Як заявив Зеленський, головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції, а юридична підстава для розпуску — з 2016 року не існувало коаліції.

Практично всі фракції заявили про готовність брати участь в дострокових виборах в Раду, при цьому фракції «Блок Петра Порошенко», «Народний фронт», «Радикальна партія Олега Ляшка» вважають неконституційним розпуск парламенту. А фракції «Батьківщина», «Самопоміч», «Опозиційний блок» підтримали таке рішення президента.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського повідомили, на якому етапі законопроекти про імпічмент і недоторканність

Фракція «Радикальної партії» Олега Ляшка ініціювала збір підписів парламентаріїв під зверненням до Конституційного суду України щодо указу президента про розпуск парламенту. Про неконституційність указу також заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Чергові вибори до Верховної Ради повинні були пройти восени 2019 року.