САП завела справи проти Порошенка

Правоохоронці почали розслідувати правомірність дій екс-президента Петра Порошенка.

Справу відкрили після зустрічі керівника САП Назара Холодницького з колишнім власником компанії «Енергомережа» Дмитром Крючковим.

За словами Крючкова, наглядова рада «Центренерго» спільно з Фондом державного майна та низкою держслужбовців «розподілили ключові посади в органах правління та наглядової ради ПАТ «Центренерго» з метою розкрадання коштів держтовариства. Дії щодо Центренерго нібито координував сам Порошенко та близький до нього нардеп Ігор Кононенко.

Відзначається, що результатом злочинних дій могло стати незаконне відчуження 6 млрд грн. За цим фактом розпочали досудове розслідування за статтею «Зловживання владою або службовим становищем».

Крючков також розповів, що Центренерго за попередньою змовою з постачальниками вугілля ТОВ «Укрвуглетрейдінг», ТОВ «Шахтарськтранс» закуповували вугілля на загальну суму близько 170 млн грн за завищеною вартістю, використовуючи фіктивні підприємства. Такі дії попередньо кваліфікували за статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порошенко: Приїзд Крючкова — це передвиборчі технології Коломойського