У яких партій більше шансів потрапити до Ради

До парламенту можуть пройти партії «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя», «Батьківщина», «Європейська солідарність» і «Голос».

Про це свідчать результати ролінгового дослідження Центру «Соціальний моніторинг» та Інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка за 8-14 червня.

Якби вибори до Верховної Ради проходили найближчої неділі, то партію президента Володимира Зеленського «Слуга народу» підтримали б 47,5% тих, хто визначився і буде голосувати,

На другому місці партія «Опозиційна платформа — За життя», її обрали 11%.

ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко набирає 8,7%.

Партію екс-президента Петра Порошенка «Європейська солідарність» готові підтримати 8,3% опитаних.

Партія «Голос» Святослава Вакарчука також долає прохідний бар’єр — має 5,3% підтримки.

Із урахуванням похибки вибірки шанси подолати прохідний бар’єр 5% мають партія «Сила і честь» Ігоря Смешка та «Громадянської позиції Анатолія Гриценка».

В інших кандидатів — менше 2% підтримки.

Директор центру «Соціологічний моніторинг» Дмитро Дмитрук наголосив, що партія «Голос» наростила підтримку з 1% до понад 5% із моменту, коли Вакарчук оголосив про похід на парламентські вибори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто з партій проходить у Раду: свіжа соціологія

Стабільні показники в «Опозиційної платформи — За життя» та «Батьківщини», «Європейська солідарність» потрохи втрачає рейтинг.

Партія «Слуга народу» лідирує у всіх регіонах. Базовий регіон «Опозиційної платформи — За життя» — східний, у західному виборюють лідерство партії «Європейська солідарність», «Батьківщина» і «Голос».