Кандидати в нардепи заявляють про напади та погрози розправою

Кандидати в нардепи заявляють про напади та погрози розправою

© УНІАН

В одній зі справ вже затримано підозрюваних, інший кандидат писати заяву до поліції не захотів.

Кандидат у нардепи від «Слуги народу» Олексій Жмеренецький заявив, що йому погрожували вбивством у разі продовження участі у виборах.

Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.

«13 липня 2019 року біля мого виборчого штабу у місті Шепетівка до мене підійшли двоє людей та погрожували мені вбивством, якщо я не зніму свою кандидатуру з виборчої кампанії», — стверджує Жмеренецький. Він повідомив, що звернувся із заявою до правоохоронних органів.

Мені погрожують розправою!

Друзі, мені погрожують розправою, якщо я не зніму свою кандидатуру! Прошу максимального розголосу! Я — Олексій Жмеренецький, кандидат у депутати до Верховної Ради України по одномандатному виборчому округу #190 від партії «Слуга Народу». Сьогодні, 13 липня 2019 року, біля мого виборчого штабу у місті Шепетівка до мене підійшли двоє людей та погрожували мені вбивством, якщо я не зніму свою кандидатуру з виборчої кампанії. Я написав заяву до поліції. І тепер звертаюся особисто до Arsen Avakov та прошу забезпечити мою безпеку під час передвиборчої агітації, оскільки маю усі підстави хвилюватися за своє життя та здоров’я. Я звертаюсь до моїх опонентів: не намагайтеся мене залякати. Я не здамся! Вам не вдасться методами 90-х потрапити до Верховної Ради. Ваш час, як і час вашого покровителя, вже пройшов. Ми готові надати усю інформацію журналістам. У нас є документи, а також відеозапис погроз, їх можна подивитися за посиланням: http://bit.ly/2LhKkIJ

Опубліковано Слуга народу — Жмеренецький Олексій Сергійович — Округ 190 Субота, 13 липня 2019 р.

Як зазначає TheБабель, у поліції уточнили, що підозрювані за даним фактом вже були затримані.

Окрім цього, кандидат в народні депутати від ВО «Свобода» на Хмельниччині Назарій Чепко стверджує, що на нього напали з ножем. У цьому він звинувачує свого конкурента на окрузі.

Сьогодні вночі екс-регіонал — Герега намагався мене вбити за опубліковану мною правду про нього. Зараз, основна рана ще трохи болить, буду лягати спати. Деталі завтра.

Опубліковано Чепком Назарієм Пʼятниця, 12 липня 2019 р.

Інцидент нібито стався 13 липня, близько першої години ночі, на подвір’ї кандидата. Чепко заявляє, що зловмисник мовчки намагався поцілити йому в серце, але удар вдалося відбити. Втім, до поліції чоловік не звернувся із заявою – пояснює це тим, що не бачив обличчя свого кривдника, а свідків цьому не було. За його ж словами, він просто дав пояснення в лікарні та поліції. Водночас від проходження судово-медичної експертизи кандидат відмовився, пише ОПОРА.

Як стверджує Чепко, напад нібито пов’язаний з поширенням газет та листівок про Олександра Герегу, в яких ідеться, що Герега фінансує бойовиків на Донбасі.

Своєю чергою у Гереги заявили, що звинувачення є необґрунтованими і назвали це «найпоширенішим способом брудної агітації».

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від «Народного фронту». На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв’язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша — за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п’ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить «Поліграфічний комбінат «Україна». Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, аби бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначена реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.