Рішення про декомунізацію слід ухвалювати на референдумах - Разумков

Рішення про декомунізацію слід ухвалювати на референдумах — Разумков

© УНІАН

За його словами, це мають робити місцеві жителі.

Питання щодо декомунізації слід ухвалювати на місцевих референдумах, заявив очільник партії «Слуга народу» Дмитро Разумков в ефірі ICTV. 

За його словами, подібні рішення мають ухвалювати на місцях жителі тих чи інших населених пунктів.

«Ми з вами спостерігали перейменування міст, сіл. Це можливо. Проблема полягає в іншому. Рішення повинні ухвалювати ті, хто безпосередньо там перебуває і живе», — сказав Разумков.

Як повідомлялося раніше, президент Володимир Зеленський не буде ініціювати скасування перейменувань декомунізованих міст. Але з такою ініціативою можуть виступити самі жителі цих міст, якщо Верховна Рада ухвалить підготовлений командою Зеленського «закон про народовладдя», який передбачає можливість проведення місцевих референдумів.

Нагадаємо, в Україні за чотири роки в рамках декомунізації демонтували 2,5 тисячі пам'ятників і пам'ятних знаків, які пропагували тоталітарний режим. Від моменту ухвалення законів про декомунізацію перейменовано 987 населених пунктів і 25 районів, майже 52 тис. топонімів.

ВідеоПроспекти Ватутіна й Московський декомунізували з порушеннями – Окружний суд Києва

Окружний адмінсуд Києва скасував декомунізацію проспектів Ватутіна та Московського. Чи заберуть у киян Бандеру і Шухевича — проспектам, названим на честь лідерів визвольного руху, повернули старі назви — Московський і Ватутіна. Окружний адмінсуд Києва зробив це за позовом колишньої регіоналки. Що каже у відповідь столична влада — ТСН з’ясовувала.    

Рішення про декомунізацію слід ухвалювати на референдумах - Разумков