Новообрані депутати домовились про дату першого засідання Ради

Новообрані депутати домовились про дату першого засідання Ради

© УНІАН

Пропозиція щодо першого засідання парламенту пролунала від партії "Слуга Народу".

9 серпня новообрані нардепи Верховної Ради України зібралися разом на засідання Підготовчої депутатської групи та вирішили, коли відбудеться перше засідання Ради.

Трансляцію засідання веде Громадське.

Так, партія «Слуга народу» запропонувала провести перше засідання Ради 29 серпня. Цю пропозицію підтримали народні депутати.

Загалом на засіданні мають бути присутні 17 нардепів від «Слуги народу», троє – від «Опозиційної платформи – За життя», двоє депутатів від «Батьківщини», стільки ж представників «Європейської солідарності» та один обранець від партії «Голос». Крім того, є місця і для мажоритарників-самовисуванців.

Нагадаємо, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. За місяць — 20 червня — Конституційний суд України визнав розпуск парламенту законним. 

Позачергові вибори до Верховної Ради були призначені та відбулися в Україні 21 липня. За результатами опрацювання ЦВК 100% протоколів до парламенту нового скликання проходять п’ять партій: «Слуга народу» отримала 43,16% голосів, «Опозиційна платформа — За життя» — 13,05%, «Батьківщина» — 8,18%, «Європейська солідарність» — 8,10%, а «Голос» — 5,82%. Явка склала 49,8%. 

Новообрані депутати домовились про дату першого засідання Ради