Харківська міськрада підтримала "формулу Штайнмаєра"

Сьогодні, 16 жовтня, Харківська міська рада затвердила звернення до президента України Володимира Зеленського, в якому висловила підтримку «формули Штайнмаєра».

Звернення ухвалили більшістю голосів: 53 — «за», 12 депутатів проголосували проти, 2 — утрималися, повідомила прес-служба міськради.

Автори звернення вважають, що реалізація «формули Штайнмаєра» — єдиний на сьогодні реальний шлях до припинення війни.

«Відведення військ — не відступ, а кроком вперед до ще більшого припинення вогню, а отже, і смертей. Розформування на тимчасово окупованих територіях усіх незаконних збройних формувань принесе спокій нашим братам, таким же українцям, як і ми, в окремих частинах Луганської та Донецької областей. Контроль над українським кордоном захистить від появи на території країни людей, які прагнуть до подальшого протистояння на Донбасі, і сприятиме проведенню місцевих виборів не під дулами автоматів, а під наглядом ОБСЄ. Вибори в ОРДЛО за українським законодавством повернуть Україні неконтрольовані зараз території», — йдеться в документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Сьогодні російська мова, а завтра російські танки»: що відбувалося на марші УПА

Також міськрада Харкова закликала колег із органів місцевого самоврядування всіх рівнів підтримати зусилля Володимира Зеленського, а міські та обласні ради, які прийняли рішення про недопущення «формули Штанмаєра», відкликати документи. Крім того, у своєму зверненні депутати ХМР вимагають від політиків утриматися від проведення акцій «Ні капітуляції!».

«Формула Штанмаєра» не передбачає визнання анексії Криму. Ця «формула» не легалізує бойовиків, а навпаки, передбачає повернення українського законодавства і правопорядку на тимчасово окупованих територіях. Відмова від неї в рамках «нормандського формату» позбавить президента аргументів на підтримку України з боку таких потужних союзників, як Німеччина та Франція», — сказано в документі.