ДБР просить Раду дозволити притягти Порошенка до кримінальної відповідальності

Слідчі Державного бюро розслідувань скерували до Генеральної прокуратури проект повідомлення про підозру п’ятому президенту Петру Порошенку.

Про це повідомили у відомстві у понеділок.

«Проект підозри підготовлено та направлено до прокуратури в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливого неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя у березні-травні 2019 року. У документі іде мова про підозру п’ятого президента України у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 109 («Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади») та ч. 2 ст. 364 («Зловживання владою або службовим становищем») Кримінального кодексу.

Крім цього, слідчі ДБР направили до прокуратури проект подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності п’ятого президента України, який є чинним народним депутатом», — заявляють у ДБР.

Щоб вручити проект підозри нардепу, потрібно отримати дозвіл парламенту. Подання має внести генпрокурор. Проект підозри також повинен підписати генпрокурор. Також він повинен особисто повідомити фігуранту про підозру.

Порошенко є членом фракції «Європейська солідарність».