Голова СБУ Баканов займає керівну посаду в іспанській фірмі. Це заборонено законом

Голова СБУ Іван Баканов займає керівну посаду в іспанській фірмі Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada. Статутний капітал фірми — 3000 євро.

Засновником компанії виступає кіпрська компанія Davegra LTD. Спеціалізується на будівництві та на операціях з нерухомістю. Власник — Андрій Яковлєв, автор Студії Квартал-95, розповідають у програмі «Схеми: корупція в деталях».

З відкритих реєстрів неможливо довідатися, чи діє компанія зараз — вона не подає річні звіти. Саме це стало причиною того, що фірма у списках податкової інспекції Іспанії значиться як порушник. Компанія може отримати штрафні санкції від 1200 до 60 тисяч євро.

У Держреєстрі юридичних осіб провінції Жирона, де внесена в облік компанія, підтвердили, що фірма не вважається ліквідованою.

Пресслужба СБУ у письмовому коментарі зазначила, що Баканов «не займається комерційною діяльністю з моменту призначення на державну посаду», а компанія Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada «офіційно призупинила свою діяльність у 2019 році». Баканов відмовився окремо коментувати ситуацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У глави СБУ знайшли прихований маєток

«На аргумент, що в Держреєстрі Іспанії компанія значиться як така, що не ліквідована, а Баканов досі є її чинним одноосібним адміністратором, у пресслужбі СБУ зазначили, що з цим питанням «будуть розбиратися», — уточнюється в сюжеті.