В Україні Охтирський міськрайонний суд Сумської області прийняв рішення стягнути з родини 64,1 тис. Грн «зайвої» субсидії.

Про це йдеться в рішенні, опублікованому в судовому реєстрі.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Остаточне рішення було ухвалене 21 серпня 2020 року, а з моменту подачі позову пройшло кілька місяців. Суд заочно програв місцевий житель. Посібник на оплату комуналки він отримував з 2015 року, але при цьому в декларації не вказав, що разом з ним проживають дочка і двоє неповнолітніх онуків.

Судили його заочно, без особистої присутності. У рішенні йдеться, що відповідач вказав недостовірну інформацію, звертаючись за субсидією, гроші добровільно повернути відмовився, а тому має зробити це в примусовому порядку.

Тепер у місцевого органу соцзахисту є рішення суду, з яким є можливість через судового виконавця заарештувати майно, банківські рахунки і вилучити будь-яке майно боржника. Все зібране буде продано на торгах, а прибуток піде в рахунок повернення субсидії.

«Відповідач, належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, на судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив. Відзиву на позов не надав, тому з огляду на клопотання представника позивача, яке задоволено, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів », - йдеться в рішенні суду.