Національний банк України виводить з обігу чергові монети, проте вони будуть обмінюватися в банках. Про це повідомив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан на брифінгу 2 вересня.

Монети номіналом 25 копійок, а також гривні старого зразку будуть виведені з обігу, проте протягом ще 3 років їх можна буде здавати в банки.

"З 1 жовтня ними не можна буде оплачувати товари або послуги, але ці монети можна буде після 1 жовтня здавати в банки й обмінювати їх на банкноти та монети протягом ще трьох років", - пояснює Шабан.

Монета вимушено прибирається з обігу, для спрощення готівкових розрахунків, а також у зв'язку з виходом з обігу монет в 1, 2 та 5 копійок.

Заступник голови Нацбанку впевнений що це не вплине на зріст інфляції.

Вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок спростить розрахунки готівкою. Воно не матиме впливу на інфляцію, оскільки при відсутності монет номіналом 25 копійок при готівкових розрахунках можуть застосовуватися правила округлення загальних в чеку сум готівкових розрахунків за товари, роботи або послуги до сум, кратних 10 копійкам Олексій Шабан

Нагадаємо, що раніше портал "Українці" повідомляв про очікуване підвищення цін до кінця 2020 року та інфляцію.