В Україні взимку вартість опалення може збільшитися на 15-16% у порівнянні з початком сезону. Про це повідомляє представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

Фактично ціни на "тепло" будуть змінюватись щомісячно. Так в жовтні різниця найімовірніше за все буде незначною, тоді як у розпал сезону в грудні-лютому газ може підскочити в ціні від 5,8 до 7 грн за кубометр.

"Зараз ціна контрактів на вересень вже становить 5,5-5,8 грн за кубометр з урахуванням транспортування до кордону України. Але ціна змінюється щодня. Ближче до грудня ми вже бачимо ціну контрактів понад 7 грн за кубометр", - резюмує Компан.

Враховуючи на це ціни на опалення можуть підвищитись на 15-16%. За приклад береться оплата за опалення однокімнатної квартири, що в жовтні складе - 1 100 гривень, а вже в грудні - до 1 300 гривень.

До слова, нововведення, згідно з яким тариф на тепло можна переглядати кілька разів за опалювальний сезон, прописаний і в останньому меморандумі з МВФ. Там практично дослівно йдеться, що в Україні вводиться законодавча вимога, згідно з якою з 1 жовтня 2020 року компанії-постачальники тепла зможуть кілька разів за рік переглядати тарифи з урахуванням ринкових цін на газ.

«Ми забезпечимо, щоб до кінця серпня 2020 року всі тарифи на опалення, які формуються і НКРЕКП, і місцевими органами влади, були переглянуті та офіційно затверджені так, щоб повністю відповідати рівню ціни на газ та іншими витратами, зокрема капітальних вкладеннях», - йдеться в документі, який оприлюднив МВФ.

Підсумовуючи можна сказати, що майбутню ціну на опалення важко спрогнозувати за причинами нестабільної ціни на газ, а також ситуації з COVID-19.