В Україні субсидію на оплату житлово-комунальних послуг у червні 2020 року одержали 2,891 мільйона громадян, а її середній розмір склав 267,78 грн.

Про це свідчать дані на сайті Міністерства соціальної політики України.

Таким чином, в червні за субсидіями на оплату ЖКП звернулися 48,2 тисячі домогосподарств, а призначено субсидію 29,5 тисячі домогосподарств.

При цьому в червні 2020 року надано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на суму 371,8 мільйона грн:

З них 363 млн грн українці отримали готівкою;

8,8 млн грн - в безготівковій формі.

Відзначається, що в червні 2020 середній розмір субсидії на одне домогосподарство року склав 267,78 грн (у травні цього року - 269,83 грн). При цьому найбільший середній розмір субсидії по Україні зафіксовано в місті Києві, де вона становить 472 грн. Найменший розмір субсидії зафіксований в Закарпатській області - 131,8 грн.

Раніше повідомлялось, що депутати хочуть посилити процедуру нарахування субсидій і пільг, так що багато українців позбудуться допомоги держави.

Таким чином, перевірка правомірності нарахування всіх державних і недержавних соцвиплат стане обов'язковою.

Нагадаємо, урядом України було виділено 29,7 млрд грн для того, щоб стабілізувати Пенсійний фонд.

У Мінсоцполітики пояснили, що ці кошти вже були розподілені відповідно до необхідності ряду обов'язкових державних виплат.

Також повідомлялося, що українці почали більше платити за комунальні послуги, оскільки погашають накопичені борги.

Виходячи з даних Держстату, жителі України в травні оплатили 137,5% сум, які були виставлені в платіжках за комуналку. Отже, споживачі здійснювали погашення боргів. Сума за платіжками за комуналку за травень становила 8,7 млрд грн, а було сплачено - 11,9. Найбільше платили за газ і опалення.