Свій намір ПФУ пояснює виниклим дефіцитом коштів. Він хоче скоротити кількість жителів України, які мають право на дострокове отримання пенсійних виплат.

Планується, що намір буде реалізовано після введення пенсійної реформи на початку наступного року.

Також ПФУ хоче позбавити багатьох громадян України можливості отримувати пенсію за вислугу років. Ці виплати залишать лише для певного кола осіб.

З метою скорочення витрат ПФУ також продовжить збільшення трудового стажу для виходу на пенсію. У цьому році він дорівнює 27 рокам, але щорічно буде збільшуватися на рік. Так в 2028 році для отримання право на пенсійні виплати від держави українцям потрібно буде мати мінімум 35 років стажу.

Крім того, в 2021 році для жінок підвищать вік для виходу на пенсію. Він становитиме 60 років.

Нагадаємо, раніше ми писали, працівники яких сфер мають право на достроковий вихід на пенсію. Для отримання виплат їм досить мати трудовий стаж 25 років, проте він повинен бути зароблений до певної дати.

Раніше повідомлялося, що Пенсійний фонд повідомив кількість одержувачів виплат в Україні. Також він назвав середній розмір пенсії країні і відсоток українців, які отримують понад 10 тисяч гривень.

Працівники сфер охорони здоров'я, освіти і соціального захисту мають право достроково вийти на пенсію за вислугу років.

Про це зазначено в постанові Кабміну №909.

У газеті "Пенсійний кур'єр" від 10 липня був опублікований питання медпрацівника з 25-річним стажем. Вона запитала, чи має право оформити пенсію незалежно від віку.

Жінці відповіли, що медики можуть отримувати пенсійні виплати при досягненні 55 років і наявності спецстажу від 25 років.

Відзначимо, що вихід на пенсію зі стажем 25 років можливий, якщо він був зароблений до 1 квітня 2015 року.

Під категорію "Зроблено спеціально для" потрапляють вчителі, логопеди, вихователі, психологи, бібліотекарі, лікарі та середній медперсонал, провізори, фармацевти. Повний список професій дивіться в постанові на сайті Верховної Ради.

Решта пенсіонери можуть оформити виплати при стажі 27 років. Чоловікам має бути не менше 60 років, жінкам - 59 з половиною.

З 1 квітня наступного року вимоги за віком для жінок і чоловіків будуть однакові - від 60 років.