Незважаючи на рекордно низький показник інфляції, в найближчі місяці в Україні очікується підвищення цін на продукти харчування і тарифів на комунальні послуги.

Про це "Сегодня" розповіли глава Нацради економічного розвитку Олексій Дорошенко і член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин - інформують Українці.

На думку експертів, в III кварталі року відбудеться прискорення темпів інфляції і зростання цін.

Дорошенко сказав, що влітку і на початку осені подешевшають яблука, помідори, цибуля і деякі інші овочі, а тарифи на комуналку навпаки від тенденції зниження перейдуть до підвищення.

"Зниження цін на комунальні послуги, перш за все на газ, точно зміниться їх зростанням. Так як почнеться підготовка до нового опалювального сезону, і попит на газ у світі виросте", - пояснив він.

За його прогнозами, рівень інфляції за період з липня по вересень складе 1-1,5%.

Пендзин вважає, що до кінця нинішнього року показник інфляції досягне запланованих в держбюджеті 9% річного зростання цін або навіть перевищить їх. За його підрахунками, в III кварталі ціни підвищаться приблизно на 3%, в порівнянні зі звичайними для цього періоду 0,5-1%, що призведе до подорожчання продуктів.

Експерт прогнозує, що різке підвищення цін почнеться в серпні. За його словами, найбільше підвищиться вартість картоплі з-за низького врожаю, зокрема на заході країни через паводків.

Також Пендзин зазначив, що Україна не зможе імпортувати картоплю з сусідньої Білорусі, оскільки там овоч внесли до списку заборонених до експорту, як цибуля і часник.

Нагадаємо, раніше ми писали, як за півроку в Україні змінилися ціни на продукти харчування, одяг, комунальні послуги.