Міністр соціальної політики Марина Лазебна вважає, що обов'язкова накопичувальна пенсійна система навряд чи буде запущена в 2021 році.

Про це вона заявила в своєму інтерв'ю виданню Mind.

«У Раді давно обговорюють законопроект №2683 (про накопичувальну систему, що вступає в силу з 2021). Там є дворічний період підготовки до створення інституту. Але я не вірю в підготовчі періоди: за цей час все може змінитися », - сказала Лазебна.

Глава Мінсоцполітики зазначила, що в Україні потрібно створити пенсійну систему, яка була б симбіозом солідарної та накопичувальної систем.

Лазебная пояснила, що, хоча головним плюсом накопичувальної пенсійної системи є її незалежність від демографії, вона схильна до фінансових ризиків, а в солідарній навпаки є залежність від демографії, але немає фінансових ризиків. Тому потрібна пенсійна система має обидві складових.

«Ми пропонуємо зробити light-варіант: почати роботу раніше, ніж в 2023 році, з невеликих внесків - 2% працівник на свій рахунок 2% роботодавець на рахунок працівника», - зазначила міністр

Вона повідомила, що замість створення монопольних інститутів пропонується посилити функцію регулювання, захисту і контролю активів на вже наявних.

«Накопичувальна система повинна бути прозора і надійна», - підкреслила Лазебна.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак заявив, що на прикладі країн, раніше вводили накопичувальну пенсійну систему, видно, що вона є невигідною, а в багатьох країнах взагалі збанкрутувала.

Також повідомлялося, що, на думку економіста Олега Пендзина, українські громадяни, що відраховують виплати в накопичувальні пенсійні фонди, в одну мить можуть позбутися всіх грошей разом.