Експерти попереджають громадян про різке підвищення тарифного плану на оплату комунальних послуг. Подробиці вже відомі засобам масової інформації.

Як повідомляє Кореспондент, недавно стало відомо, що на території України зростуть ціни на оплату електроенергії.

Згідно з відомостями першоджерела, підвищення тарифів на комунальні платежі очікує українців вже з першого серпня цього року.

Виходячи з наявних даних, починаючи з першого серпня зростуть ціни на оплату передачі електричної енергії. Також підвищення пройде і за сплату диспетчерського управління, яке більш відоме під абревіатурою НЕК Укренерго.

До слова, рішення про збільшення тарифів, на світло прийняла комісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Варто згадати, що вищевказане рішення було затверджено ще на початку цього місяця.

Так, після підвищення тарифів, оплата передачі електроенергії становитиме 240,23 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 155,40 грн / МВт · год, без урахування ПДВ).

А оплата диспетчерського оперативно-технологічного управління, обійдеться громадянам в 24,75 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 10,23 грн / МВт · год, без урахування ПДВ).

Важливо зауважити, що підвищення відбудеться з метою погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел.

Керівник Науково-технічного центру Психея Геннадій Рябцев запевняє, що збільшення цін на електрику для громадян України та бізнесменів не буде відчутним.

Все тому, що зараз в НКРЕ переглядається не повний тарифний план для Укренерго, а всього лише вартість передачі електроенергії.

"Вартість передачі електроенергії оплачують в обленерго і потім закладають в тариф для кінцевого споживача. Але в будь-якому випадку - це лише частина цінника на електроенергію, яка зазнала зміни.", - повідомив Геннадій Рябцев.

Раніше писалося, що Володимир Зеленський на законодавчому рівні заборонив штрафувати людей в період карантину.