З початку нового 2021 року в Україні зміниться алгоритм перевірки інформації про одержувачів субсидій на оплату комунальних платежів.

Як передає портал Українці, про це повідомив заступник міністра з соціальної політики Віталій Музиченко.

"На сьогоднішній день при зверненні частину інформації надає громадянин, заповнюючи заяву і декларацію, а частину орган соцзахисту вже отримує безпосередньо самостійно в порядку обміну даними з фіскальною службою, з Пенсійним фондом, фондом соцстрахування і так далі. Вже після того, як призначена субсидія, Міністерство фінансів, відповідальне в державі за проведення верифікації, проводить перевірку через всі існуючі бази даних. З початку наступного року процедура змінюється. Паралельно з органами соціального захисту населення буде здійснюватися перевірка з іншими реєстрами через Міністерство фінансів", повідомив заступник міністра Музиченко.

Квартплата/субсидія
Квартплата/субсидія

Ці зміни допоиожуть органам соціального захисту отримувати інформацію про неправдиві дані не на етапі отримання субсидії, а до її призначення, що запобіжить незаконним виплатам.

Музиченко також заявив, що крім цього в процедурі отримання субсидії більше нічого не зміниться. Термін розгляду документів також залишиться незмінним. Заступник міністра нагадав, що субсидія призначається протягом десяти днів з дня отримання всіх документів, а в окремих випадках - протягом тридцяти днів.

Нагадаємо, що як можна покрити борги за комуналку, отримавши розстрочку, інструкція

Раніше Українці повідомляли, що в українців через доноси будуть відбирати субсидії.

Також ми повідомляли, що розмір субсидії в Україні почнуть розраховувати за новою формулою.