Експерт з особистих фінансів Олексій Половинкин розповів, що українці можуть використовувати 3 фінансові інструменти для отримання заощаджень до виходу на пенсію.

Про це він повідомив інтернет-виданню OBOZREVATEL.

Перший спосіб отримання заощаджень - зберігання коштів на депозиті в банку. Однак у нього є недолік: при закритті банківської установи вкладнику буде повернено до 200 тисяч гривень, а інша частина суми - немає. Повернення всіх вкладень поки обіцяє тільки Ощадбанк.

Другий спосіб накопичення грошей до виходу на пенсію - покупка цінних паперів (облігацій внутрішньої держпозики). За словами Половинкина, в банках пропонують такі папери лише при наявності мінімум 100 тисяч гривень, але брокери готові їх продавати клієнтам з сумою всього від 1150 гривень або 1000 доларів (якщо ОВДП в іноземній валюті).

Ще один спосіб - відкладати кошти в приватний страховий фонд.

Крім того, можна регулярно купувати і зберігати валюту. На думку Половинкина, це не найоптимальніший варіант, але дозволить накопичити деяку суму.

"Краще відкладати у валюті, ніж взагалі нічого не робити", - вважає експерт.

Нагадаємо, раніше радник міністра соцполітики Микола Шамбір пояснив, як українцям виживати тільки на пенсію.

Радник міністра соціальної політики Микола Шамбір розповів, як прожити на одну пенсію в Україні.

Пенсіонерка задала кореспонденту телеканалу питання, як прожити, якщо при розмірі пенсії 2700 грн її велика частина йде на оплату комунальних послуг.

У відповідь на це Шамбір сказав, що він би поділяв питання пенсії і квартири. «Є програма субсидій, яка орієнтовно говорить про те, що квартирна плата повинна бути не більше 15% (середньомісячного доходу - ред.). Якщо більше цього розміру, значить призначається субсидія. Вона визначається індивідуально, тому вважати треба в кожному випадку, але приблизно рівень такої. Тому говорити про те, що оплата за квартиру бере більше 15%, мабуть не треба ».

Додатково до цього він зазначив, що питання пенсій і питання субсидій - «це дві різні програми».

«Субсидії зроблені для того, щоб там, де велике зростання цін був, перекрити і надати допомогу цим людям», - сказав радник міністра.