У Міжнародному валютному фонді вважають, що Україна веде податкову політику на два фронти: займається оновленням податкової системи і одночасно ставить під сумнів існуючі її положення.

Як передає портал Українці, про це йдеться у доповіді Міжнародного валютного фонду, опублікованій 23 листопада.

"Податкова політика в Україні ведеться на два фронти. З одного боку, за ці роки була проведена значна робота з поступового вдосконалення та оновлення податкової системи, а з іншого під сумнів ставляться основні положення існуючої системи", - йдеться в повідомленні.

Відповідний висновок зробив Департамент з фіскальних питань МВФ, здійснивши віддалену місію.

При цьому, в МВФ відзначили значні зусилля України у напрямку модернізації міжнародних аспектів податку на прибуток, але застерігають від небезпеки його скасування через бажання окремих осіб.
"Однак прагнення ввести ПнВК не вщухло, навіть якщо мова буде йти про часткове впровадження в якості компромісного рішення. Однак з технічної точки зору це навряд чи стійко. Введення його або для дрібних платників податків (визначених оборотом), або в декількох регіонах з невеликою податковою базою пов'язане з рядом ризиків. У компаній з'являться стимули розділитися, щоб скористатися перевагами системи, перерозподілити прибуток за рахунок трансфертного ціноутворення і перенаправити інвестиції, а не збільшувати їх", - заявили у Фонді.