Україна повинна скасувати дію банківської таємниці в державі і передати Державній податковій службі право необмеженого доступу до рахунків всіх платників податків в країні.

Як передає портал Українці, про це сказано у звіті Міжнародного валютного фонду про технічну допомогу Україні, повідомляє інформаційне агентство "Інтерфакс-Україна", з посиланням на текст документа.

Крім цього, МВФ підтримує введення в Україні непрямого методу контролю за сплатою податків і наполягає на введенні так званого добровільного декларування.

Зараз в Україні доступ до більшої частини фінансової інформації платників податків надійно захищений законом про банківську таємницю. Таким чином, податкова служба змушена щоразу звертатися до суду по кожному конкретному випадку, щоб отримати дозвіл на доступ до рахунків певного платника податків.

Згідно з думкою МВФ, так працювати не правильно.

"Це серйозно знижує ефективність непрямого методу, який найкраще працює, покладаючись на масштабний аналіз даних", - йдеться у звіті.

При цьому, у МВФ вважають, що скасування банківської таємниці дозволить посилити відповідальність платників податків, а введення механізму добровільного декларування дозволить їм уникнути проблем.

Нагадаємо, що у МВФ жорстко розкритикували податкову політику України:"веде політику на два фронти". У Фонді незадоволені тим, що в Україні звучать наполегливі заклики скасувати податок на прибуток підприємств.

Раніше ми повідомляли, що економічний прогноз МВФ прогнозує, що економіка Росії опуститься до рівня Туркменії.

Після цього стало відомо, що коли почнеться звільна торгівля України з Ізраїлем.