Дуже важким питанням є питання нарахування пенсій. У ньому є безліч нюансів, які впливають на розмір виплат. І трудовий стаж, і інші маленькі фактори, що складають підсумкову суму виплат.

Як же розібратися в цьому і правильно підрахувати належну допомогу від держави? Так, це дуже непросто, але ми спростили вам це завдання і зібрали воєдино універсальну формулу підрахунку від ПФУ.

Українцям пояснили за який період здійснюється обчислення заробітної плати при призначенні пенсії.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Відповідь на питання про нюанси обчислення заробітної плати дав "Пенсійний кур'єр" № 47 (913). Щодо пенсійного забезпечення тут дають відповіді та консультації провідні фахівці Пенсійного фонду України.

"За який період здійснюється обчислення заробітної плати при призначенні пенсії?",- запитав читач.

У "Пенсійному кур'єрі" зазначили, що порядок визначення зарплати (доходу) для обчислення пенсії врегульовано статтею 40 Закону України"Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсіонери, скріншот із відео
Пенсіонери, скріншот із відео

За словами фахівців Пенсійного фонду для обчислення пенсії враховується заробіток за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується зарплата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль по 30 червня 2000 року.

"Для обчислення пенсії враховується заробіток за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про зарплату первинними документами або у разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується зарплата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.",- йдеться в поясненні.