Однак підвищувати тарифи почнуть після місцевих виборів.

Як зазначає budport, до подорожчання електроенергії для населення призведе незбалансований розвиток «зеленої» енергетики.

Подорожчання електроенергії для населення в 2-2,5 неминуче, адже в іншому випадку відбудеться колапс і розпад енергосистеми на «енергоострова».

Першим кроком до порятунку енергосистеми України і, відповідно, підвищенню тарифів для населення стало підвищення тарифів на передачу електроенергії для «Укренерго», яке, за рішенням НКРЕКУ, почне діяти вже з 1 серпня.

Воно було обумовлено при підписанні меморандуму уряду з асоціаціями, що об'єднують інвесторів в "зелену енергетику".

"Тариф Укренерго, який покриває витрати на передачу електроенергії, інвестиційні та інші витрати, становить 80 грн / МВт-год. ​​Різниця між 80 і 240 грн - це ті гроші, які збираються за компенсацію" зеленого "тарифу. Таким чином, держава виконує своє обіцянку платити "зелений" тариф, збираючи гроші зі споживача, це єдина його мета ", - прокоментував депутат Верховної Ради.

Спочатку держава спонукало інвесторів до будівництва електростанцій, що працюють на поновлюваних джерелах енергії, пропонуючи високі тарифи, але через значне розвитку «зеленої» енергетики у держави не вистачає грошей їм на виплати.

"У цьому році необхідно зібрати зі споживачів приблизно 52 млрд грн, з них близько 20 млрд грн збирається з ринку Гарантованим покупцем, і ще 32 млрд грн потрібно зібрати якимось іншим способом, ось це підвищення тарифу на передачу і є крок в цьому напрямку ", - пояснив нардеп.

Відзначається, що тариф на передачу електроенергії, який виросте з 1 серпня, в структурі тарифу для непобутових споживачів становить близько 10%. Тобто при його підвищенні на 50% електрику роздрібних споживача подорожчає на 5%.

Однак експерти звертають увагу, що рік тому тариф на передачу електроенергії був ще вище, ніж зараз - 347 грн / МВт-год, і в даному випадку мова йде не більше ніж про повернення до торішніми розцінками.

Експерти також підкреслюють, що «зелені» електростанції, які раніше встановлювалися без можливості контролювати потужність, створюють до надлишку електроенергії і небалансу в Об'єднаній енергосистемі.

«Необхідно, щоб ті, хто створюють небаланси на ринку, за це платили, і в першу чергу" зелена "енергетика. Вона не потрібна з негарантованої потужністю », - підкреслюють експерти.

Неправильне розміщення і використання станцій відновлюваної енергетики в умовах падіння споживання загрожує колапсом всієї ОЕС, яка може розпастися.

«Ситуація може дійсно дійти до розвалу Об'єднаної енергосистеми і потім вже буде все одно -" зелений "тариф стане банкрутством, система розвалиться на окремі енергоострова», - вважають експерти.

Крім того, дії для компенсації «зелених» тарифів потрібно було проводити раніше. Зокрема, за словами експертів, підвищувати ціну на електрику треба було поступово - кожні 6 місяців на 3-4%. В такому випадку підвищення ціни на електрику для населення пройшло б м'яко.

Раніше повідомлялося, що виробництво електроенергії всіма електростанціями державного підприємства НАЕК "Енергоатом" в січні-червні 2020 року скоротилося на 7,7% або на 3 млрд 273,1 млн кВт-год.

В. о. міністра енергетики Ольга Буславец заявила, що тарифи на електроенергію для населення не підвищуватимуть і це не пов'язано сместнимі виборами.