Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Міністерство соціальної політики розробило ряд змін для забезпечення доступу до соціальної допомоги громадян і сімей, які потребують», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що істотні зміни торкнуться питань рівного доступу до державної допомоги, об'єктивності під час її призначення та спрощення оформлення необхідних документів.

При цьому розроблене постанова передбачає проведення перерахунку розміру допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, яка виплачувалася в січні-червні 2020 року, а також на дітей з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування.

Зокрема, основні зміни передбачають:

- затвердити порядку призначення і виплати державної соцдопомоги малозабезпеченим сім'ям та обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для всіх видів соцдопомоги і житлових субсидій;

- встановити стимулюючі механізми для виходу малозабезпеченої сім'ї зі стану бідності, в складі якої є працездатні непрацюючі особи;

- надати можливість звернення онлайн за призначенням державної соцдопомоги малозабезпеченим сім'ям;

- уніфікувати принципи надання допомоги на дітей одиноким матерям та державної соцдопомоги малозабезпеченим сім'ям;

- удосконалити механізм взаємодії державних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для забезпечення сервісного підходу і принципу максимальної доступності адміністративних послуг соціального характеру для жителів територіальних громад;

- спростити порядок тимчасової державної допомоги на дітей;

- визначити умови, при наявності яких поновлюється виплата допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім'ях.

Додатково до цього Мінсоцполітики розробляє механізми стимулювання непрацюючих працездатних членів малозабезпечених сімей до самозабезпечення.

За даними відомства, сім'ям, які опинилися в складній життєвій ситуації, надаватиметься поворотна одноразова безвідсоткова допомога на отримання економічної самостійності і для організації підприємницької діяльності.

Міністр соціальної політики Марини Лазебная зазначила, що ті сім'ї, які на сьогоднішній день з об'єктивних обставин отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, збережуть право на її отримання, а розмір такої допомоги буде збільшено.

«Допомога буде надаватися з урахуванням майнового стану сім'ї. Порушення і зловживання, які раніше допускали на рівні комісій різних рівнів, відтепер будуть легко відслідковуватися », - сказала вона.