Згідно з планом уряду, в Україні більш ніж в два рази зросте середня пенсія, а досягти цього результату допоможе впровадження другого рівня пенсійної системи в наступному році.

Читайте нас у Google News!

Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна, - передає Фокус.

"Тоді одночасна робота солідарної та накопичувальної пенсійних систем виступить гарантом того, що люди будуть отримувати пенсії на рівні не нижче 40% своєї офіційної заробітної плати. Згідно з дослідженням Світового банку, без впровадження накопичувальних компонентів солідарна пенсійна система забезпечить лише 18% зарплати", - заявила Лазебная.

За її підрахунками, найбільше отримають ті громадяни, хто з першого дня своєї кар'єри почне збирати на пенсію

"Якщо людина працює і відраховує в віці з 20 до 60 років по 5% зарплати, а потім протягом 15 років буде отримувати пенсію, то коефіцієнт заміщення зарплати пенсією з накопичувальної системи складе 26%. Припустимо, що ще 28-30% зарплати складе солідарна пенсія. Так можна буде розраховувати на сумарні виплати в обсязі більше половини колишньої зарплати ", - зазначила міністр.

За її словами, для досягнення таких же показників за 30 років потрібно відкладати 8% заробітку, а за 20 років (з 40 до 60 років) - 14%.

"Але для цього нинішнім сорокарічним доведеться поряд з відрахуваннями в загальнообов'язкову накопичувальну систему задіяти ще й добровільні вкладення в Недержавні пенсійні фонди", - пояснила Лазебная.

При цьому солідарна система в Україні продовжить працювати для всіх. Влада пропонує для людей старше 50 років дати можливість добровільної участі в системі 2-го рівня.

"Але наше завдання - дати перспективу молодим людям, щоб вони розуміли, яке у них можливо пенсійне майбутнє в нашій країні, щоб вони бачили перспективу залишатися і працювати вдома", - підсумувала вона.