Національне агентство з попередження корупції оголосило про початок перевірок українських чиновників. Мета перевірок - переконатися, що спосіб життя відповідає задекларованому ними багатства.

Про це повідомляє офіційний портал НАПКА.

У НАПКА відзначили, що дана процедура допоможе виявити нечесних представників влади, які "поскромничали" в своїх деклараціях, вказавши низькі доходи, в той час як користуються люксовими авто, мають нерухомість, отримують цінні подарунки від найближчих родичів тощо.

"Моніторинг здійснюватиметься на підставі журналістських розслідувань, інших повідомлень в ЗМІ, інформації від громадян, організацій та з інших відкритих джерел", - йдеться в повідомленні.

Під час моніторингу способу життя НАПКА зокрема перевірятиме таку інформацію:

користування об'єктами, які не вказані в декларації;

відомості про отримані подарунки;

придбання об'єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.

Голова НАПКА Олександр Носиков заявив, що відтепер Україна стала однією з 6 країн, в розпорядженні яких є інструмент моніторингу способу життя чиновників.

"Тому випадки, коли чиновник, який заробляє 10 тисяч, їздить на" Мерседесі ", тепер будуть фіксувати не тільки журналістські розслідування. Їх встановлюватимуть і обробляти на рівні держави", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що українцям показали космічну зарплату голови наглядової ради ПриватБанку Шерон Позови. Виявилося, що рівень зарплати оформлений по середньодобової ставкою $ 2 тисяч / день на 10 днів на місяць. Коментуючи свій уровнеь доходу, Позови повідомила, що не знає, яку зарплату отримують співробітники в інших українських державних банках і компаніях.

Нагадуємо, що ПФУ роз'яснив вплив прожиткового мінімуму на розмір пенсії. Повідомляється, що з 1 липня в зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму розмір мінімальної пенсії підвищили з 1638 грн до 1712 грн. Також прожитковий мінімум вплинув на розмір інших надбавок і доплат.