Глава Міністерства соцполітики Марина Лазебна заявила, що мінімальна пенсія в Україні може бути підвищена вже січні.

Про це вона сказала в ефірі каналу "Україна 24".

"У наступному році ми перед собою ставимо амбітні завдання, щоб Пенсійний фонд, державний бюджет нам дозволили створити програми підвищення пенсій", - заявила міністр.

Вона повідомила, що в разі підвищення мінімального розміру заробітної плати вже в січні українські пенсіонери будуть отримувати від 2400 гривень (при віці 60-65 років і трудовий стаж 35 років у чоловіків і 30 у жінок).

Лазебна також зазначила, що при підвищенні мінімалки з липня мінімальний розмір щомісячної пенсії становитиме 2600 гривень.

Крім того, глава Мінсоцполітики анонсувала проведення індексації пенсійних виплат в березні 2021 року.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в 2021 році середній розмір пенсії зросте більш ніж в 2 рази. За словами Марини Лазебний, це станеться завдяки впровадженню другого рівня пенсійної системи.

Також глава Мінсоцполітики розповіла, як буде працювати накопичувальна система пенсій.

Як повідомлялося раніше, глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов розповів, хто зможе розраховувати на отримання нових соціальних виплат.

В Україні почнуть робити соцвиплати для індивідуальної боротьби з коронавирусной інфекцією COVID-19.

Про це він сказав 24 липня під час онлайн-брифінгу, відеозапис якого опублікована на Facebook-сторінці МОЗ.

Він пояснив, що соцдопомога буде виплачуватися одиноким жителям України, у яких виявили COVID-19. Для оформлення призначення виплат необхідно звертатися в місцеві облдержадміністрації.

"Цей обов'язок (призначати виплати - ред.) Покладено на Київську міську та обласні державні адміністрації, у яких є відповідний підрозділ соціального захисту", - сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Право на отримання виплат для боротьби з коронавирусной інфекцією матимуть люди:

в літньому віці;

з інвалідністю;

живуть в період захворювання самі;

не мають можливості через перебування на самоізоляції купити продукти харчування та інше необхідне.

Степанов зазначив, що за додатковими відомостями про отримання соцвиплат для боротьби з COVID-19 слід дзвонити на гарячу лінію облдержадміністрацій.