У Мінсоцполітики розробляють механізм, який дозволить нараховувати українцям виплати від держави, не відвідуючи Пенсійного фонду.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів радник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

«На сьогоднішній день документи можна подати через електронний кабінет і потім підійти завірити документи - це займає 10-15 хвилин. Онлайн можна зареєструватися », - зазначив він.

Шамбір наголосив, що якщо в 60 років людина виходить на пенсію, то він вміє працювати за комп'ютером, але ось для людей 70-80 років це може бути важко. Однак в кожному регіоні України і в ОТГ є сервісні служби Пенсійного фонду, які допоможуть вирішити всі виникаючі питання.

Радник міністра соціальної політики акцентував, що відомство працює над тим, щоб можна було призначати пенсію без відвідування Пенсійного фонду.

«Але на сьогоднішній день стаж, який ми враховуємо, у нас є автоматизований тільки з 2000 року. Зараз подали законопроект до Верховної Ради, щоб ввести весь стаж до цього. Тобто перехідний певний період для того, щоб перейти повністю на автоматичне призначення пенсій », - сказав Шамбір, додавши, що на це знадобиться деякий час.

Раніше повідомлялося, що в Україні планують підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, - передає Хвиля з посиланням на ZN.

За його словами, вже в поточному році мінімальну зарплату підвищать з 4723 до 5000 гривень.

«З цього року: зростання мінімальної заробітної плати (МЗП) прорахований, і ми готові до підвищення до 5 тисяч гривень. Ресурс є і доцільність також. Це нам дозволить частково покрити дефіцит Пенсійного фонду і прискорити деякі процеси в економіці. 5 тисяч гривень для нас підйомна історія », - сказав Марченко.

Міністр уточнив, що ресурс для підвищення МЗП в 2021 році до 6-6,5 тис. Грн все ще шукають.

«Що стосується підвищення до 6-6,5 тисячі в 2021 році, то це завдання вже поставлено, і ми зараз виходимо з необхідності при формуванні бюджету на 2021-й знайти ресурс для її виконання. І макропрогноз ми будуємо з урахуванням того, що нам треба підвищувати МЗП до 6-6,5 тисячі гривень », - зазначив міністр.

Він підкреслив, що підвищувати мінімальну зарплату потрібно, однак спочатку варто прорахувати майбутні витрати і вплив на бюджет і економіку країни.

«Звичайно, це вплине на економічну динаміку, на фонд оплати праці, на інфляцію. Але на сьогоднішній день я не можу вам сказати в цілому про ефект від цього кроку. Тому що тут, з точки зору балансу бюджету, вигоду отримують місцеві бюджети (бо в них осідає більша частина ПДФО) і Пенсійний фонд, а державний бюджет виграє тільки частково, тому що бюджетна сфера істотно виросте. І тут питання, яким чином ми це будемо вводити. Чи будемо ми перший тарифний розряд підвищувати, в якому обсязі? Була дискусія буквально минулого тижня про макропоказники, про тарифну сітку. Тому ми поки вважаємо », - підсумував Марченко.