Т.в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець натякнула на підвищення з осені цін на газ.

«Що стосується газу, у нас повністю лібералізований ринок. Ви знаєте, що протягом літа безпрецедентно низька ціна на газ, і що з нею буде далі-покаже час. Це ринкове формування ціни », - заявила вона сьогодні.

Цифри і прогнози міністр не називала, але тенденцію задала. По всьому видно, що чиновники готові підвищувати тарифи для промислових виробників та домогосподарств. Хоча до кінця неясно, як це буде робитися: підвищенням тарифу або за рахунок донарахувань під будь-яким соусом.

Якщо чиновники спробують ввести нові додаткові платіжки, потрібно буде повернутися до розгляду законопроекту народного депутата Олександра Дубинського, який ще на початку року подав законопроект, який забороняє додаткові платіжки за газ.

Він наполягав, щоб люди сплачувати єдиний рахунок за фактично спожитий газ. Споживачів намагалися обдурити гучними заявами про зниження тарифів.

«Приходить платіжка за газ, який подешевшав на 3 копійки і платіжка за те, що вам доставили цей газ по трубах десь гривень на 450. Якщо скласти дві суми, то виходить, що тарифи не зменшилися, а ще й виросли», - пояснював Дубинський. Депутат виступав категорично проти донарахувань і накруток.