Українцям доведеться пережити неприємний аспект Пенсійної реформи, згідно з яким багато громадян, що з'явилися на світ після 1968 року, можуть вийти на заслужений відпочинок пізніше запланованого терміну.

Аналітики підрахували, що після підвищення соціальних стандартів з першого липня пенсії зросли лише у тридцяти відсотків українських громадян. Найбільше пощастило тим, у кого виплати з самого початку були високими. Громадянам України, які отримували пенсію, сума якої дорівнювала десяти мінімальним виплат, в даний час отримують на 740 гривень більше.

При цьому пенсії були збільшені інвалідам війни та ліквідаторам аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій, шахтарям, почесним донорам і тим, хто має особливі заслуги перед Україною. На думку експертів, зараз ситуація для пенсіонерів змінюється, причому не в кращу сторону: пенсійний стаж збільшується з кожним роком і в 2028 досягне тридцяти п'яти років.

"Багато людей, що народилися в 1968 році і пізніше, ризикують не вчасно вийти на пенсію, так як в" лихі дев'яності "і" нульові "вони працювали нелегально і не матимуть такого великого стажу. Їм доведеться працювати ще в середньому від трьох до п'яти років, щоб заробити хоч мінімальну пенсію. Тому і пенсіонерів через десять років стане менше, і середні пенсії теж будуть зростати набагато повільніше, ніж зараз ", - розповів колишній заступник глави Пенсійного фонду Віктор Колбун.

Згідно з даними Пенсійного фонду України, середня виплата в країні становить 3 354 гривень. Мінімальна - в два рази менше середньої, а максимальна - більше середньої в п'ять разів. Станом на перше липня 2020 року майже половина пенсіонерів отримує пенсію від двох до трьох тисяч гривень.

Раніше повідомлялося про те, що глава Міністерства соціальної політики Лазебная анонсувала чергове збільшення пенсійних виплат. Згідно з її словами, в 2021 році мінімальна пенсія в Україні може скласти вже 2 600 гривень.