Напередодні новорічних свят в Україні майже третина червоної ікри, яка продається в магазинах, на ринках і в Інтернеті, є підробкою.

На що треба звертати увагу при покупці ікри і як розпізнати підробку, розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Олег Пендзін.

За словами економіста, сьогодні на світових ринках ікра подорожчала на 20-25%, що відбилося і на цінах в Україні. Як тільки ціна пішла вгору, відразу з'явилася велика кількість фальсифікату. За оцінками експертів, до 30% ринку є фальсифікатом.

червона ікра
червона ікра

"Я б застеріг наших з вами співгромадян купувати ікру, орієнтуючись на дешевизну продукту. Якщо він дешевий-однозначно треба бути максимально обережним. 100 грн не може коштувати ікра (за 100 гр. - ред.). Вона може коштувати під 200 грн - 170-180 грн, що становить приблизно ціну ікри без вартості упаковки, різних маркетингових речей", - сказав Пендзін.

Як пояснив експерт, фальсифікат теж буває різний:

"Якщо ви, наприклад, взяти не осетрову ікру, а форелі або навіть щуки, зробити барвник, замішати, ви отримаєте зовні продукт, який мало відрізняється від оригіналу, але буде однозначно дешевше".

червона ікра
червона ікра

Також Пендзін зазначив, що ікра в банку має бути обов'язково вся однакового виду:

"Якщо у вас два кольори в банку-однозначно частина ікри відновлювалася. Ікра, не продана своєчасно, її іноді відновлюють-беруть масло, роблять відповідні дії, пов'язані з поліпшенням зовнішнього вигляду, змішують з більш свіжою і розфасовують. Така ікра чітко відрізняється за кольором. Такого бути не може, справжня ікра завжди одного кольору і не може бути навіть різних відтінків".

У свою чергу, Українка Ніна, яка стала жертвою шахраїв, купивши 1,5 кг фальшивої ікри за 1200 грн, розповіла, як перевірити справжність ікри за допомогою окропу:

"Ложкою накладаємо в окріп. При нормальній ікрі вода повинна була змінити колір на молочно-білий, але тут просто спливли масляні плями на поверхні, більше нічого не сталося з цим "натуральним білковим продуктом".