Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 24 грудня прийняла рішення про перегляд тарифів на теплову енергію, встановлених для населення, бюджетних і релігійних організацій та інших споживачів на 2021 рік.

Рішення діє для 23 ТЕЦ і когенераційних установок.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Так, тариф для ТОВ "Євро-реконструкція" підвищили на 49,7%. Тариф для комунального підприємства "Київтеплоенерго" підвищили на 9,8%. Обидва підприємства забезпечують теплом більшу частину Києва.

опалення, батареї
опалення, батареї

Яким ще компаніям підвищили тарифи для населення:

  • Новороздільська та Новояворівська ТЕЦ ( ТОВ "Нафтогаз Тепло") - на 37,1% та 34,1%
  • Білоцерківська ТЕЦ-33,2%
  • ТОВ "Сумитеплоенерго" - на 25%
  • Чернігівська ТЕЦ-ТОВ "Технова", на 24,1%
  • КП "Миськтепловодоэнергия" - на 33,5%
  • КП "Хмельницьктеплокомуненерго" - на 29,3%.

В цілому, підвищення тарифів торкнулося 23 компаній, середньозважений тариф після підвищення склав після підвищення 1 121,71 грн за Гкал.

НКРЕКП обґрунтувала необхідність підвищення тарифів на теплову енергію в 2021 році істотним зниженням обсягів виробництва теплової енергії, підвищенням фонду заробітної плати для ліцензіатів, зростанням цін на паливно-енергетичні ресурси, а також зростанням витрат на послуги з розподілу природного газу.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Раніше стало відомо, що в Україні знову доведеться більше платити за опалення, яке і так пробиває в гаманцях українців чималі проломи. Ціни на цю комунальну послугу знову зростуть.

Проблема в тому, що не тільки в минулому році, а й взагалі останні чотири роки в 80% українських міст тарифи на тепло не покривають собівартість. Комунальні підприємства працювали в мінус і постійно вимагали дотацій, сказав виданню директор Асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк. А в останні два роки ситуація загострилася до межі. 80% у структурі тарифу на опалення становить вартість газу. Якщо раніше її можна було встановити на весь опалювальний сезон, то тепер вартість газу може змінюватися щомісяця.

"Зараз маємо другий опалювальний сезон, коли ми заходимо, не знаючи тариф на газ. Немає довгострокового прогнозу", - констатує Павлюк.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Також ще в минулому, 2019 році, Кабінет міністрів дозволив зміну тарифів на опалення без довгої процедури узгодження - якщо раніше на таку зміну потрібно було витратити 2-4 місяці, то зараз це можна зробити в той же місяць, в який подавалася заявка на зміну тарифу. За фактом це означає, що українців чекає щомісячна зміна ціни на опалення.

У жовтні, звичайно, навряд чи буде значна різниця. А ось в розпал сезону, в грудні-лютому, газ може вирости в ціні від 5,8 до 7 грн за кубометр, говорить представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.