З 1 серпня українці будуть по-новому платити за комунальні послуги в зв'язку з відкриттям в останній місяць літа ринку газу.

Так, повідомляється, що з цього моменту споживачі зможуть самостійно визначатися з постачальником палива, а до цього цінорегулювання займається Кабінет міністрів України.

Таким чином, починаючи з серпня, ціни на газ будуть регулюватися умовами ринку, і залежати від постачальників. А це, в свою чергу, означає, що в холодний період року політики більше не зможуть контролювати і стримувати ціни на блакитне паливо. Як наслідок - взимку тарифи на газ будуть вищими, ніж звичайно.

Змінити постачальника можна з 2015 року, однак через те, що процедура ця непроста, і забирала не один місяць, мало хто займався цим питанням. Пізніше правила спростили, а з першого числа змінити постачальника можна, відправивши повідомлення.

Однак найбільшою проблемою таких змін для жителів країни стане неможливість контролювати ціну на газ. Проте, якщо постачальник скористається монопольним становищем на ринку і значно завищить ціни, жителі країни зможуть звернутися зі скаргами до Антимонопольного комітету.