Поточний рік ознаменував підвищення пенсій для громадян України, яке проходить в кілька етапів. Незважаючи на те, що виплати на цей момент були незначно збільшені, найближчим часом вони можуть знову зрости.

Згідно з даними на перше липня поточного року, розмір середньої пенсійної виплати в Україні становить 3 393,54 гривень. При цьому майже три відсотки від усіх пенсіонерів, більше 332 тисяч чоловік, отримує державні виплати в десять тисяч гривень або більше.

Починаючи з 2020 року одиноким пенсіонерам, що подолав позначку в вісімдесят років, покладена щомісячна надбавка до виплат, складова п'ятсот гривень. Цю виплату оформили "заднім числом" - тобто, самотні пенсіонери отримають гроші, починаючи з першого січня.
А вже з першого липня був збільшений розмір пенсій для окремих категорій пенсіонерів. У тому випадку, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною ), у осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону, не досягає 2 100 гривень, таким особам з першого травня 2020 надається доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується при подальших перерахунках пенсії.

Розмір підвищення пенсії за результатами перерахунку залежить від того, які складові входять в пенсійної виплати, обчислюється від прожиткового мінімуму. Соціальна пенсія також зросте до 1 712 гривень. Її отримують ті українські громадяни, які досягли пенсійного віку, але не напрацювали досить стажу для отримання соціальної виплати. Мінімальна пенсія в Україні з першого січня 2020 рік становить 1 638 гривень, з першого липня 2020 року - 1 712 гривень, а з першого грудня 2020 року вона має складе 1 769 гривень.