З 1 серпня в Україні введені нові правила адаптивного карантину і змінений тариф "Укренерго" на передачу електроенергії.

Читайте нас у Google News!

З початку серпня регіони України залежно від епідемситуації будуть в "зеленій", "жовтої", "помаранчевої" чи "червоній" зоні

Обмеження для "зеленої" зони:

заповнюваність в кінотеатрах - 50%;

перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць;

масові заходи з розрахунку не більше однієї людини на 5 кв. м.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

"Жовта" зона додатково передбачає заборону на відвідування установ соцзахисту з літніми людьми, крім надають послуги кризово.

В регіонах "помаранчевої" зони до перерахованих вище обмежень додається заборона на:

роботу для хостелів, турбаз, спортивних залів, фітнес-центрів, культурних установ;

нові заїзди відпочиваючих в дитячі табори;

планові госпіталізації в медустановах;

нічну роботу ресторанів і розважальних закладів;

проведення масових заходів з чисельністю понад 100 осіб і розміщенням одну людину на площі менше 20 кв. м.

В регіонах "червоної" зони додатково заборонено роботу:

навчальних закладів;

громадського транспорту;

ТРЦ і кафе.

У всіх зонах обов'язковим є носіння в громадських місцях масок і респіраторів.

Також з початку серпня НКРЕКУ збільшила на 54,6% тариф "Укренерго" на передачу електроенергії, з 155,4 до 240,23 грн. / МВт · год. Тариф на послуги диспетчерського управління буде дорівнює 24,75 грн. / МВт ∙ год (без ПДВ).

НКРЕКУ пояснює це рішення необхідністю отримання коштів на погашення заборгованостей перед виробниками "зеленої" енергетики.

Нагадаємо, раніше ми писали, що з серпня українці платитимуть за газ по-новому.

Раніше Українці повідомляли, що з 1 серпня українці будуть по-новому платити за комунальні послуги в зв'язку з відкриттям в останній місяць літа ринку газу.

Так, повідомляється, що з цього моменту споживачі зможуть самостійно визначатися з постачальником палива, а до цього цінорегулювання займається Кабінет міністрів України.

Таким чином, починаючи з серпня, ціни на газ будуть регулюватися умовами ринку, і залежати від постачальників. А це, в свою чергу, означає, що в холодний період року політики більше не зможуть контролювати і стримувати ціни на блакитне паливо. Як наслідок - взимку тарифи на газ будуть вищими, ніж звичайно.

Змінити постачальника можна з 2015 року, однак через те, що процедура ця непроста, і забирала не один місяць, мало хто займався цим питанням. Пізніше правила спростили, а з першого числа змінити постачальника можна, відправивши повідомлення.

Однак найбільшою проблемою таких змін для жителів країни стане неможливість контролювати ціну на газ. Проте, якщо постачальник скористається монопольним становищем на ринку і значно завищить ціни, жителі країни зможуть звернутися зі скаргами до Антимонопольного комітету.