В Україні на сьогоднішній день практично однакова кількість пенсіонерів і працюючих людей, що платять податки. У зв'язку з цим наповнення Пенсійного фонду України є великою проблемою.

Про це економіст Андрій Длігач заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", повідомляє «Хвиля».

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

"У нас жахлива ситуація зі співвідношенням працюючих людей, які виплачують ЄСВ, і кількістю пенсіонерів, майже 1:1, в Європі цей показник 3:1. Це постійний виклик для держави", - підкреслив економіст.

Длігач вважає, що в даній ситуації головним завданням уряду є відновлення економіки, так як вона первинна по відношенню до зростання заробітних плат і пенсій.

"На подив, в 2020 році українська економіка досить позитивно впоралася з кризовими явищами, істотно зросла середня зарплата, на 15%. А збільшення зарплати - це збільшення ЄСВ і внесків до Пенсійного фонду", - підсумував економіст.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Раньше «Українці» повідомляти, деякі категорії українських громадян отримують пенсію, розмір якої більший за середню зарплату по країні, вважаючи столицю.

Максимальний розмір пенсії в Україні становить 17,6 тисяч гривень. Однак відомо, що деякі судді можуть отримувати пенсії в розмірі 67,9 тисяч гривень і навіть 100 тисяч гривень.

В Україні протягом 10 років скорочуватимуть розмір пенсії. Причиною такого рішення стала демографічна криза, адже щорічно в країні зменшується кількість працездатних і, відповідно, знижуються суми податкових надходжень, а кількість пенсіонерів тільки зростає.

Пенсійна реформа другого рівня буде розпочата в 2021 році, а відрахування в накопичувальний фонд із зарплат українців закладуть до держбюджету на 2023-й.