Українцям підказали, як перевірити якість газу і яким полум'ям він повинен горіти.

Як передає «Хвиля", про це йдеться в ролику «Газова грамота».

Природний газ називають» блакитним паливом " не дарма, адже саме такий колір повинен мати вогонь конфорки в плиті або котлі. Однак досить часто споживачі скаржаться, що у них газ горить жовтим або червоним полум'ям, переживаючи, що це свідчить про погану якість палива.

газова конфорка
газова конфорка

Як виявилося, це не означає, що такий газ є не якісним.

"Весь газ, який видобувають і імпортують, виявляється в одній трубопровідній системі. Перед попаданням в магістральний газопровід, паливо перевіряють спеціальні лабораторії на відповідність вимогам. Тобто, в систему надходить лише перевірений газ. Якщо ви все-таки сумніваєтеся щодо якості палива, то можете написати електронну заяву і попросити облгаз зробити додаткову перевірку якісних показників газу», – йдеться в сюжеті.

При цьому якщо після перевірки показників виявиться, що вони в нормі, то заплатити за неї доведеться з власних кишень, в іншому випадку платити газорозподільне підприємство.

Газова плита, скріншот із відео
Газова плита, скріншот із відео

"Чому іноді полум'я в конфорці не блакитне? Найчастіші причини-це проблеми з тиском в газорозподільній мережі. Або ж проблеми з газовим обладнанням. У міру того, як газ доходить від газорозподільного газопроводу до обладнання споживачів, тиск в трубах знижується. Якщо він нижче норми, то якість горіння газу погіршується, і колір вогню змінюється. Проблеми з газовим обладнанням також можуть впливати на колір вогню", - наголошується в ролику.

Українцям також нагадали, що від справності газових приладів залежить безпека здоров'я. У зв'язку з цим потрібно регулярно проводити техогляди колонок і газових котлів.

У тому випадку, якщо бачите червоний або жовтий вогонь, або ж відчуваєте запах газу, потрібно дзвонити на номер 104. Ні в якому разі не можна намагатися полагодити обладнання самостійно.