Для багатьох українців дуже важливе питання про перерахунок пенсії: доносиш довідки, але виплата не змінюється та становить мінімально можливу. Експерти пояснили, чи варто хвилюватися.

Про це повідомляють Українці з посиланням на видання Пенсійний Кур'єр.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Так, до видання звернувся чоловік який дивується тим, що йому не перераховують пенсійні віплати.

"У червні 2018 року при стажі 26,5 років мені призначили пенсію. Через два місяці я приніс довідку про зарплату за п’ять років служби в міліції упродовж 1980–1985 років. Але після цього пенсія не зросла, залишилася мінімальною. Зараз працюю вже більш як два роки, але нічого так і не змінилося. Що робити?", – задає питання чоловік.

Йому пояснили, що хвилюватися не варто, адже розмір пенсії, обчислений за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», залежить від страхового стажу особи та, що важливо, від заробітку, який вона отримувала.

"Кожні два роки працююча особа має право на перерахунок пенсії. І, звичайно ж, має значення те, з яким заробітком вона продовжувала працювати. Тож при перерахунку обов’язково врахують набутий страховий стаж, а заробіток — тільки у разі, якщо це доцільно", – зазначається на сторінці Пенсійного Кур'єру.

пенсії, виплати, старенькі
пенсії, виплати, старенькі

Раніше Українці повідомляли, що директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного Фонду Олена Охріменко заявила, що співробітники відомства проведуть зустрічі з пенсіонерами, які більше року не знімали виплати з банківських карт, для з'ясування причин.

Пенсійний фонд має намір перевірити пенсіонерів, які більше року не знімали пенсію з банківських карт. Про це 3 лютого в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомила директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного Фонду Олена Охріменко.