Протягом двох тижнів людина може навіть не здогадуватися про наявність у нього заборгованості по штрафу

Ініціатива Міністерства внутрішніх справ про скасування так званих "листів щастя" - повідомлень про наявність штрафу – для водіїв може виявитися дуже поганою ідеєю, так як водії будуть з ходу отримувати повідомлення про відкриття виконавчого провадження і попутне блокування банківських рахунків за несвоєчасну оплату штрафу замість повідомлення, яке дає їм час на реагування.

штрафи за ПДР
штрафи за ПДР

Про це заявив керуючий партнер ЮК "Альянс правових сил" Віталій Собкович, повідомляє UBR.ua.

У МВС 10 лютого разом з оновленим функціоналом дорожніх камер і збільшенням їх числа на дорогах України анонсували законопроект, за яким змінюється механізм відправки повідомлень про штрафи для водіїв. Пропонується відправляти їх тільки тим, хто не сплатив штраф протягом 15 днів. Це означає, що протягом двох тижнів людина може навіть не здогадуватися про наявність у нього заборгованості по штрафу – а ще повідомлення може прийти значно пізніше зазначених 15 днів.

водія зупинила поліція
водія зупинила поліція

"Така ініціатива дійсно застане зненацька власників автомобілів, оскільки вони не знатимуть про зафіксоване порушення до відкриття виконавчого провадження та арештів рахунків. Хоча і зараз багато автомобілістів не проживають за місцем реєстрації і не отримують ці листи і дізнаються про них при арешті рахунків. Але, з іншого боку, це дозволить відновлювати терміни і оскаржити їх з моменту, коли вони дізналися про таку постанову", – пояснив виданню Собкович.