За 20 останніх років обсяги виробництва гречки в Україні скоротилися в 4,6 рази, до 104 тис. тонн, повідомила аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин, передає прес-служба агропромислового об'єднання.

Але разом з тим Україна все ж входить до рейтингу найбільших світових виробників та імпортерів даної культури.

Як варити гречку
Як варити гречку

За даними 2019 року наша країна займала 3-ю позицію у виробництві та 4-ю в імпорті.

Причиною падіння виробництва послужила сформована культура споживання гречки в Україні: аграрії воліють займатися вирощуванням більш рентабельних і орієнтованих на експорт продуктів (пшениця, кукурудза, соняшник і т.д.).

"Тим більше, що серйозну конкуренцію їм становить більш дешева за ціною гречка виробництва Російської Федерації", – говорить Литвин.

Як варити гречку
Як варити гречку

У минулому році найбільшим імпортером гречки в Україну була РФ з часткою в 42% від загального імпорту в грошовому вираженні. При цьому російська ціна була на 19% менше середньої вартості поставки всіх інших постачальників.

"Однак за попередніми оцінками, в 2020 році обсяги виробництва гречки на 22% перевищують аналогічний показник попереднього року, що дозволить частково скоротити імпортні поставки в 2021 році", – йдеться в повідомленні УКАБ.